Menu Zamknij

O nas

Technikum Ortopedyczne w Świdnicy rozpoczęło  swoją działalność 1 września 2014 roku w budynku po dawnej szkole podstawowej na ulicy Traugutta 7 w Świdnicy. Nasza szkoła należy do nielicznych. W całym kraju jest tylko kilka techników o tym samym profilu. Technik Ortopeda jest to kierunek medyczny dający pewny zawód oraz ukierunkowuje uczniów w stroną studiów na kierunkach związanych z medycyną. Anatomia, technika ortopedyczna i inne przedmioty medyczne z pewnością ułatwią przyszłość absolwentom ukierunkowanym na dalsze kształcenie.

Jesteśmy szkołą niepubliczną bez opłat za naukę. W każdej z naszych pracowni dydaktycznych posiadamy komputer i projektor, by umożliwić uczniom i nauczycielom nowoczesny sposób prowadzenia zajęć. Posiadamy pracownie praktycznej nauki zawodu, wyposażone w sprzęt niezbędny do przyuczenia w zawodzie. Zapewniamy praktyki zawodowe. Dajemy możliwość przystąpienia do kursu masażu klasycznego, masażu gorącymi kamieniami, masażu relaksacyjnego i bańką chińską.

Zajęcia praktyczne z pewnością urozmaicają naukę w technikum, praktyki zapewniają lepsze zrozumienie pracy i przyszłego zawodu zaś sama wiedza na temat ludzkiego ciała otrzymana u nas w szkole okazuje się niezwykle przydatna.

Organizujemy wycieczki integracyjne i zawodoznawcze. Bierzemy czynny udział w wolontariacie. Jako młoda szkoła staramy się rozwijać wraz z przychodzącą do nas młodzieżą.

Młodzież z naszej szkoły przystępuje nie tylko do egzaminu maturalnego, ale również do egzaminu zawodowego,

zdawalność egzaminów wyniosła:

– egzamin maturalny : 87 % w 2023 r.

– egzamin zawodowy: 92.5% w 2024 r.

Nasi uczniowie już nie raz rywalizowali z uczniami innych szkół na terenie Świdnicy i poza nią (nawet w Warszawie, we Wrocławiu itp.) w przeróżnych zawodach i konkursach np.: zawody w pierwszej pomocy, Obłędne Dyktando, liczne zawody sportowe.