W dniu 30.03.2019 odbyły się drzwi otwarte w naszej szkole w organizację których zaangażowali się uczniowie klasy 1, 2, 3 a także nauczyciele.  Dla odwiedzających przygotowaliśmy sporo atrakcji- możliwość nauki jazdy na wózku inwalidzkim, pokaz pierwszej pomocy, wystawa ortez, pokazowe zajęcia ( pionizacja pacjenta oraz choroba Parkinsona) a także gra integracyjna i słodki poczęstunek.  Zwiedzającym udało się także podejrzeć zajęcia z kursu masażu który jest dostępny dla naszych uczniów.

W roku szkolnym 2019/2020 planujemy otworzyć 4 klasy, 2 dla absolwentów szkół podstawowych i 2 dla absolwentów gimnazjów. Nauka w naszej szkole trwa 4 lata ( dla absolwentów gimnzjum) lub 5 lat ( dla absolwentów szkół podstawowych). Gwarantujemy darmowe podręczniki, szafki dla każdego ucznia, dostęp do pokoju socjalnego. Naszym uczniom organizujemy praktyki wg. harmonogramu. A dla chętnych przewidziany jest darmowy kurs masażu (po zdaniu egzaminu z kości i mięśni). Poza tym ciekawe zajęcia praktyczne, wycieczki oraz możliwość realizowania się w działaniu w kole pierwszej pomocy lub wolontariacie.

 

Na drzwiach otwartych dziewczyny z koła pierwszej pomocy uczyły  jak reagować w sytuacjach nagłych i jak pomóc poszkodowanemu. Przy okazji mogły popisać się talentem plastycznym tworząc sztuczne rany. Z sali wszyscy wyszli cali i zdrowi. 😉 

Nawet-Gad-uczył-się-RKO

Image 1 of 9

Inną atrakcją były wózki inwalidzkie. Jak zawsze początkowo wzbudzały niechęć, niewiele osób chciało spróbować, ale już po zwiedzaniu niektórzy ostrożnie próbowali. Takie są początki 😉 Później już jazda, wyścigi i gra w koszykówkę na wózkach staje się czymś normalnym. 

Zwiedzający mieli również możliwość podejrzenia zajęć z masażu. Kurs masażu jest bezpłatny dla uczniów naszej szkoły. Aby się zapisać na kurs należy zdać egzamin z anatomii ( mięśnie i kości), a także mieć ukończone 18 lat.

Pokazywaliśmy również pracownie zawodowe, w których gipsowaliśmy i szyliśmy.Do zobaczenia były wytwory naszej pracy na lekcjach.

Poza tym, że to szkoła techniczno-medyczna, po której można zdawać maturę i egzamin zawodowy to jednak najważniejsi jesteśmy MY-uczniowie. Tu nie ma nudy i sztywniactwa, zawsze dzieje się coś ciekawego! Tu nie tylko się uczysz, zdobywasz zawód, ale poznajesz wielu nowych ludzi- i co chyba najważniejsze- zostajesz sobą! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *