Menu Zamknij

II Miejsce i udany debiut w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez PCK

W dniu 22.05.2019 odbyły się zawody z pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Drużyna A zajęła 2 miejsce na 8 możliwych, drużyna B zgodnie z zasadami nie była brana pod uwagę w klasyfikacji ( na pewno nie byli ostatni!). 

Liczba punktów zdobytych przez drużyny:

II LO, zespół A – 367,5 pkt.

II LO, zespół B – 366,5 pkt.
Technikum Ortopedyczne, zespół A – 353.5 pkt.
Zespół Szkół w Lubaniu – 335 pkt.
Zespół Szkół Hotelarskich – 319,5 pkt.
III LO – zespół A – 313,5 pkt.
I LO – zespół A – 309,5 pkt.
Technikum Ortopedyczne – zespół B – 296,5 pkt.
Zespół Szkół Ekonomicznych – 291,5 pkt.
Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy – 284 pkt.
III LO – zespół B – 231 pkt

 

Reportaż z zawodów KLIK

[ngg src=”galleries” ids=”23″ display=”basic_thumbnail”]Jako drużyna A naszą szkołę reprezentowały doświadczone zawodniczki:

Ola Świderska (kapitan), Karolina Mielecka, Karolina Dorożała, Karolina Dominas oraz Hania Serafin

Drużynę B reprezentowała doświdczona kapitan Klaudia Kamionka oraz debiutujce pierwszaki: Klaudia Adamczyk, Klaudia Kaczor, Daria Pawlik oraz Dawid Dziurbacz

 

Zawody składały się z kilku stacji, które musiała „przejść” każda drużyna. Uczestnicy musieli napisać test oraz opanować sytuacje i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Wśród scenek znalzły się m.in. wypadek samochodowy, bójka, libacja alkoholowa z dopalaczami i wiele innych. 

[ngg src=”galleries” ids=”25″ display=”basic_thumbnail”][ngg src=”galleries” ids=”25″ display=”basic_slideshow”]Na koniec nie możemy się powstrzymać. Na jednej ze stacji nasi zawodnicy musieli się zmierzyć z głuchoniemym poszkodowanym. Inne drużyny odpuszczały próby nawiązania kontaktu lub korzystały z komunikacji pisanej. Nasze reprezentantki postanowiły w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą w szkole na lekcjach migowego. Zapewniamy, że mina sędziów i pozorantki była bezcenna 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.