Serdecznie zapraszamy na zajęcia dodatkowe. W naszej szkole największą popularnością cieszą się zajęcia wolontariatu wraz z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz kurs masażu.

WOLONTRIAT

Opiekunami zajęć są: Luiza Partyka oraz Małgorzata Rogólska. Spotykamy się w miarę potrzeb i możliwości, Część działań wykonujemy w weekendy i popołudniami. Z nami możesz:

  • nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pomóc nam zabezpieczać międzyszkolne zawody sportowe pod kątem pierwszej pomocy, brać udział w zawodach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

  • iść w weekend do Stada Ogierów Książ czyscić konie ( często mamy darmowe oprowadzanki po wykonanej pracy)

  • isć do schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu- wyprowadzić psy, pobawić się z nimi itd

  • pomóc nam w bieżących działaniach- tworzeniu fantów na jarmark, dekoracji i innych- do tego rąk nigdy za wiele

  • zaproponować i zrealizować z nami Twój pomysł

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W szkole działamy w kole pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczymy się jak najlepiej udzielić pomocy poszkodowanym w wypadkach, ale też podczas zasłabnięć, oparzeń, urazów, złamań etc.  Nasi uczniowie biorą udział w zawodach z pierwszej pomocy. Rok temu (25 kwietnia 2018 r.) nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce wśród świdnickich szkół.  W roku szkolnym 2018/2019 zabezpieczamy międzyszkolne zawody sportowe pod kątem pierwszej pomocy przedmedycznej. 

KURS MASAŻU

W naszej szkole organizowany jest kurs masażu klasycznego. Kurs trwa 85h i jest całkowicie darmowy. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest ukończenie 18 lat oraz zdanie egzaminu z wiedzy anatomicznej (znajomość kości i mięśni).